دستگاه سیلر چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه های سیلر شرکت مان آرتا سلامت، سیلر حرارتی پزشکی محصول کمپانی Easyseal در چین است که برای سیل کردن یا دوختن حرارتی پیل‌پک‌ها و پاکت‌های بسته‌بندی برای فرآیند استریلیزاسیون کاربرد دارد. این سیلر برای فرآیندهای بخار، اتیلن اکساید، پلاسما پراکسید هیدروژن قابل استفاده است.

این دستگاه با این نام‌ها هم شناخته شده است؛ سیلر اتوکلاو، سیلر وی پک، دستگاه پک اتوکلاو، دستگاه دوخت کاغذ استریل، دستگاه پک استریل، دستگاه رول پک اتوکلاو.

این دستگاه مناسب چه کسانی است؟ و مناسب چه کسانی نیست؟ همانطور که گفته شد این دستگاه در گرید پزشکی است، لذا از آن می‌توان در بیمارستان‌ها، دندانپزشکی‌ها و داروسازی‌ها استفاده نمود.

شرکت مان آرتا سلامت

نماینده رسمی ایزی سیل در ایران

فاکتورهای مهم در انتخاب دستگاه سیلر + عوامل موثر بر قیمت دستگاه

در انتخاب سیلر به این نکته توجه می کنیم که چه تعداد پک می خواهیم و سرعت مد نظرمان چقدر است، بعد از آن به این نکته توجه م میکنیم که این دستگاه را به عنوان دستگاه اصلی یا دستگاه رزرو می خواهیم.

مزیت سیلرهای دستی در این است که کار با این دستگاه راحت است. یعنی هر شخصی با یک آموزش کوتاه می تواند کار با دستگاه را یاد بگیرد. به لحاظ تعمیراتی هم این دستگاه ها دستگاه های ساده ای هستند و امکان آسیب دیدگی آن ها در اثر استفاده افراد کم تجربه بسیار پایین است.

از مواردی که در قیمت دستگاه سیلر تاثیرگذار است، «عرض دستگاه» می باشد. به عنوان مثال، دستگاه سیلر دستی که عرض 40 سانتی متر را پشتیبانی می کند، به نسبت دستگاه های با عرض پایین‌تر، قیمت بالاتر و دستگاه های با عرض بالاتر، قیمت کمتری دارد. پس در انتخاب دستگاه سیلر «عرض دستگاه» فاکتور مهمی می باشد.

وجود کاتر در دستگاه می تواند یک مزیت باشد. که کاربر را از استفاده از قیچی و تیغ و.. بی نیاز کند. و در زمان و انرژی کاربر هم صرفه جویی قابل توجهی ایجاد کند. همچنین دقت داشته باشید که قابل تعویض بودن تیغ کاتر هم می تواند به مزیت های دستگاه اضافه کند.

تنظیمات دستگاه هم از نکات مهم و تاثیرگذار بر قیمت می باشد. برخی از دستگاه ها «تک دما» هستند و برخی قابلیت تنظیم دما را دارند. سوالی که اینجا مطرح می شود این است که تنظیم دما چه کاربردی دارد؟ با توجه به اینکه برای بسته بندی ممکن است از رول ها با جنس های مختلف استفاده شود، پس زمانی می توانیم یک بسته بندی بهینه داشته باشیم که «زمان، دما و فشار» را بتوانیم به درستی ترکیب کنیم تا دوخت خوبی را داشته باشیم. در این حالت اگر دستگاه تک دما باشد و این دما مناسب جنس بسته بندی ما نباشد، در این حالت مجبور خواهیم شد که جنس بسته بندی را تعویض نماییم.

نکته دیگر تاثیرگذار در قیمت دستگاه، «جنس بدنه» است. دستگاه های فلزی به نسبت پلاستیکی ها قیمت بالاتر و همچنین طول عمر بیشتری دارند.

آیا می توانیم برای کاهش هزینه از دستگاه های سیل که در خواربار فروشی ها و فروشگاه ها برای بسته بندی موقت بکار برده می شود استفاده کنیم؟

پاسخ یک کلمه ای آن «خیر» است. بجز مواردی مثل نظم، جا به جایی، تنظمات دما و زمان و.. که در پک کردن می‌بایست در نظر گرفت، یکی از مهمترین نکات در بسته بندی، «حفظ استریلیتی» بعد از فرآیند استریلیزاسیون است. کیفیت دوخت دستگاه های معمولی که در فروشگاه ها استفاده می شود بهیچ وجه امکان حفظ استریلیتی را ندارد. پس مراقب باشید که حتما از دستگاه هایی استفاده کنید که در کلاس و گرید پزشکی هستند تا بتوانید آن کیفیت دوخت لازم و آن پهنای دوخت لازم را داشته باشید.

سیلرها دستی، چون عملیات سیل کردن را توسط دست کاربر انجام می‌دهند به این نام شناخته می‌شوند. در سیستم‌های اتوماتیک فکی که کاربر می‌بیند به شکل دورانی هستند به همین دلیل به آن‌ها روتاری می‌گویند. توضیحات دقیق‌تر در فیلم.

 

 

نحوه خرید دستگاه سیلر

برای خرید دستگاه سیلر می‌توانید فرم زیر را پر نمایید و یا با شماره 88106063-021 تماس حاصل بفرمایید.

برای دریافت مشاوره اختصاصی و رایگان دستگاه سیلر و محصولات مرتبط لطفا فرم زیرا را پر نمایید تا کارشناسان ما با شما ارتباط برقرار کنند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مشتاقانه آماده ارتباط با شما هستیم. همکاران ما در مان آرتا سلامت آماده‌ی پاسخگویی به شما می‌باشند.