[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8643″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

نکات استفاده از نشانگر تیپ 6 پیشرونده Dual

SteriScan Emulating Indicator یک اندیکاتور کلاس 6 ساخت کمپانی امریکایی Dana طبق استانداردهای ISO11140 و EN867 است که توسط FDA نیز تایید شده است.

 این محصول 10cm جهت بررسی صحت عملکرد اتوکلاو بخار است.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

 این نوع اندیکاتور تنها اندیکاتور نوع پیشرونده است و نیاز به اطمینان از تغییر رنگ توسط کاربر را حذف کرده است.

 اندیکاتور کلاس 6 نوع Dual یک اندیکاتور شیمیایی برای آزمون چرخه کامل پروسه استریلیزاسیون بخار است که برای هر دو حالت 121 و 134 درجه سانتی گراد قابل استفاده است.

 این محصول برای تمام چرخه های اتوکلاوهای ثقلی، پیش خلا و استفاده سریع (فلش) (کلاس های N، S و B) قابل استفاده است.

 این محصول در دمای 121 و 134 درجه سانتی گراد قابل استفاده است و برای سایر روش های استریلیزاسیون کاربردی ندارد.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8644″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border_circle”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

 فویل آلومینیوم با یک چسب حساس به فشار روکش شده است. این فویل در یک انتها، دارای یک حفره است که با یک ماده حساس به بخار پوشانده شده است. نوار فتیله، از یک طرف با این ماده اتصال دارد و از طرف دیگر در طول فویل اندیکاتور قرار گرفته است.

تمام این ترکیب، توسط پلاستیک پوشانده شده است. در حین سیکل، بخـار از این پلاستیک پوشش عبور می کند و به ماده حساس به بخار می رسد. ماده با گذشت زمان در طول فتیله به سمت پنجره PASS حرکت می کند و در صورتی که ترکیب بخار، دما و زمان کاملا صحیح باشد، به آن پنجره خواهد رسید.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

روش استفاده از تست تیپ 6 Dual برای پروسه استریلیزاسیون بخار

1) اندیکاتور کلاس 6 را درون هر پک، سبد، سینی، ظرف یا PCD قرار دهید.

2) دستگاه را طبق دستورالعمل سازنده دستگاه آماده کنید و با انتخاب برنامه مناسب، چرخه استریلیزاسیون را آغاز نمایید.

3) در انتهای سیکل، وضعیت فتیله اندیکاتور را مشاهده کنید، در صورتی که رنگ تیره در فتیله تا پنجره PASS پیش رفته باشد، صحت عملکرد دستگاه و چرخه استریلیزاسیون مورد تایید است. اگر فاز استریلیزاسیون، دمای 121درجه سانتی گراد و زمان 12دقیقه داشته باشد، رسیدن تا محدوده اول PASS و طی کردن آن به هر مقداری مورد قبول است.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8646″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8648″ img_size=”medium”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8649″ img_size=”medium”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]4) اگر فاز استریلیزاسیون، دمای 134 درجه سانتی گراد و زمان 4دقیقه داشته باشد، ماده باید تا محدوده دوم PASS پیش برود.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8650″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]5) در صورتی که رنگ تیره در فتیله تا پنجره PASS پیش نرفته باشد، وسایل نباید تحویل بخش مصرف کننده شوند. اگر دمای مورد انتظار استریلیزاسیون 121 درجه سانتی گراد باشد، نرسیدن تا محدوده اول PASS نشان می دهد اشکالی در کار وجود دارد.
چرخه استریلیزاسیون را پس از رفع مشکل تکرار کنید.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

6) اگر دمای تنظیمی استریلیزاسیون 134 درجه سانتی گراد باشد، نرسیدن تا محدوده دوم PASS گویای اشکالی در کار است.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”8651″ img_size=”medium”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”8652″ img_size=”medium”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”8653″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]7) صحیح نبودن سیکل انجام شده ممکن است به طور حتم ناشی از خرابی دستگاه نباشد. خطاهای دیگر می تواند شامل اشتباه در روش قراردادن بسته ها، انتخاب نادرست ترکیب وسایل، خطا در انتخاب نوع برنامه (چرخه) و جنس نامناسب بسته بـندی استفاده شده باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *