[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8581″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

نکات استفاده از تست پک بووی دیک

AirView Bowie-Dick Type Test Pack یک تست پک یک بارمصرف بووی دیک ساخت کمپانی امریکایی SPSmedical طبق استانداردهای AAMI است که دارای تاییدیه FDA 510k نیز می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

 تست Bowie& Dick برای بررسی صحت عملکرد اتوکلاو بخار در تخلیه هوا و نفوذ بخار است.

 این آزمون به صورت روزانه و هم چنین پس از هر تعمیرات دستگاه انجام شود.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8582″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text] در صورتی که دستگاه دارای میزان خلا نامناسب، نشت هوا، یا کیفیت پایین بخار باشد، بسته های هوا در داخل محفظه دستگاه ایجاد می شوند و از نفوذ بخار به وسایل جلوگیری می کنند. آزمون بووی دیک وجود این خطا را کشف می کند.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8583″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

روش استفاده از تست پک یکبار مصرف بووی دیک برای پروسه استریلیزاسیون با بخار

1) این تست روزانه بایستی انجام شود (در اولین سیکل پیش از استفاده از دستگاه استریلایزر).

2) دستگاه را طبق دستورالعمل سازنده دستگاه آماده و گرم کنید و وسیله ای در محفظه دستگاه قرار ندهید.

3) تست پک را در پایین ترین طبقه دستگاه و بالای نقطه تخلیه یا خروجی بخارقرار دهید. این نقطه سردترین محل چمبر است. تست پک را به شکـل کامـل و بسـته در دستگـاه قرار دهید، نباید آن را باز کرد.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

4) با انتخاب برنامه مناسب تست Bowie& Dick، چرخه را آغاز نمایید. فرآیند استریل در دمای 134 درجه سانتی گراد باید 5/3 تا 4 دقیقه زمان ببرد. نباید بیش از 4 دقیقه فرآیند استریلیزاسیون بر روی این تست انجام داد، چرا که پاسخ نامعتبر خواهد شد.

5) در پایان سیکل، تست پک را از دستگاه خارج کنید و اجازه دهید خنک شود. از آن جایی که نیازی به مرحله خشک کن در آزمون بووی دیک نیست، زمان آن ممکن است 0 تا 1 دقیقه باشد؛ مرطوب بودن تست بووی دیک در پایان سیکل اشکالی ندارد.

6) مطمئن شوید اندیکاتور دایره ای شکل روی جعبه تغییررنگ داده است و سپس برگه تست را خارج کنید.

7) در صورتی که تغییررنگ تست بووی دیک کاملا یکنواخت باشد، این آزمون به درستی انجام شده و نشان دهنده سلامت دستگاه است. در صورتی که تغییررنگ یکنواخت نباشد، بایستی مشکل دستگاه پیش از استفاده دوباره، برطرف شود.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”8584″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”8585″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border” title=”نادرست”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”8586″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

8) اطلاعات لازم در برگه تست را پر کنید و آن را بایگانی نمایید.

 موفق نبودن آزمون بووی دیک ممکن است از ایرادهای مختلفی ناشی شود. اشکال در پمپ خلا، سنسور فشار، سوئیچ فشار، واشر درب دستگاه، وجود نشتی در محل اتصال سنسورها به چمبر، لوله های عبور بخـار، شیـرهای پنوماتیـک، وجود بیکربنات در آب که به دی اکسیدکربن غیرقابل تراکم تجزیه می شود، هریک می توانند در نتیجه این آزمون خطا ایجاد کنند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد