[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”10764″ img_size=”large”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

 Hygrometer Clock یک رطوبت سنج مجهز به ساعت و دماسنج، محصول کمپانی امریکایی Crosstex SPSmedical است که دارای تاییدیه FDA می باشد و بر اساس استانداردهای ISO کالیبره می شود.

 با استفاده از این رطوبت سنج و دماسنج، می توان رطوبت نسبی هوا و دمای محیط را اندازه گیری کرد.

 اندازه این محصول 28 در 33 سانتی متر و برابر 650 گرم است.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

 کنترل دما و رطوبت نسبی برای آسایش پرسنل و برای کنترل رشد میکروبی اهمیت دارد.

 رطوبت نسبی 10 تا 90 درصد با این محصول قابل اندازه گیری است.

 دمای منفی 37 تا مثبت 47 درجه سانتی گراد معادل منفی 34 تا مثبت 116 درجه فارنهایت با این محصول قابل اندازه گیری است.

 دقت زمان ساعت 0/01 درصد، دقت اندازه گیری دما 1/5± درجه سانتی گراد، و دقت رطوبت سنج 5± درصد است.

 برای تمیزکردن این محصول از پارچه کتان مرطوب استفاده کنید. لطفا از مواد شیمیایی برای تمیزکردن آن استفاده نشود.

 

روش استفاده از رطوبت سنج و دماسنج محیط

 

1) محل باتری را باز کنید و باتری موجود در جعبه را در ساعت قرار دهید.

2) با توجه به وزن کم محصول، نصب آن روی دیوار آسان است. نیاز به نگهدارنده بزرگ برای اتصال آن وجود ندارد. البته این محصول در صورت افتادن ممکن است آسیب ببیند، لطفا به مطمئن بودن وضعیت نصب آن توجه کافی نمایید.

3) محصول را در محلی که رطوبت نسبی و دما باید تحت پایش و کنترل باشد نصب نمایید.

اگر محل نصب، بخش استریل مرکزی باشد، طبق اکثر راهنماها، این حدود مطلوب می باشد:

 

در قسمت کثیف یا آلودگی زدایی: پوشش پرسنل بیشتر است و برای آسایش آن ها، دما باید 16 تا 18 درجه سانتی گراد باشد.

در قسمت بسته بندی: وسایل و مواد بسته بندی لازم است دست کم 2 ساعت پیش از استفاده، در دمای 20 تا 23 درجه سانتی گراد نگهداری شده باشند. اگر برای آزمون بووی دیک، از حوله استفاده می شود، حوله ها باید پیش از استفاده، حداقل 2 ساعت در دمای 18 تا 24 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی حداقل 35 درصد نگهداری شده باشند.

در بخش انبارش پک استریل: لازم است پیش از دست زدن به پک ها و چیدن آن ها در قفسه ها، با استفاده از دماسنج مادون قرمز یا روش های مشابه، اطمینان حاصل شود دمای پک ها و وسایل، به حدود 24 درجه سانتی گراد رسیده است،

4) لازم است کاربر نسبت به بازه مطلوب دما و رطوبت نسبی آگاهی کافی داشته باشد، اعداد مشاهده شده را طبق روش اجرایی مرکز در برگه کاغذی یا رایانه ثبت نماید، و در صورت خارج بودن اعداد خوانده شده از بازه مطلوب، اقدامات لازم تعریف شده باشند.

 پس از اتمام سیکل استریلایزر بخار، نباید پک ها که هنوز داغ هستند را با دست لمس کرد. هم به این دلیل که دست پرسنل آسیب می بیند و هم به این دلیل که اختلاف دمای بین انگشتان و دمای پک، باعث ایجاد کندانس و آلوده شدن پک می شود و پک دیگر ارزش انبارش و استفاده نخواهد داشت.

توصیه بر این است که پس از خارج کردن ترالی حاوی پک های استریل شده، دست کم 30 دقیقه تا 2 ساعت، پک های استریل شده را در همان ترالی باقی بگذارید تا خنک شوند.

سپس آن ها را جابه جا و انبارش کنید. لازم است پک های داغ در زمان خنک شدن، در معرض باد خنک و مستقیم نباشند. پس از رسیدن دمای پک ها به دمای اتاق و دمای قفسه ها، امکان قراردادن پک ها بر قفسه ها وجود خواهد داشت.

 برای دسترسی به جدول دما و رطوبت نسبی، به گاهنامه ساختار بخش استریل مرکزی و پوستر ساختار بخش استریل مرکزی مراجعه فرمایید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید