[vc_row][vc_column][vc_column_text]

نکات استفاده از رول بسته بندی استریلیزاسیون

DISPO PACK رول و پاکت بسته بندی ساخت کمپانی ایتالیایی Dispotech طبق بخشنامه Directive 93/42/EEC است که دارای علامت CE نیز می باشد.

 این محصول در کشور ایتالیا طراحی و تولید می شود.

 این محصول یک وسیله پزشکی کلاس یک (Class I) محسوب می شود.

 این محصول قابل استفاده در مراکز درمانی و صنعتی می باشد.

 این محصول برای بسته بندی وسایل و ابزار به منظور حفظ استریلیتی پس از پایان فرآیند استریلیزاسیون است.

 در تولید این محصول از پلی پروپیلن و کاغذ با سطح کیفی پزشکی استفاده شده است.

 بر روی سطح کاغذی محصول، اندیکاتور شیمیایی تیپ یک وجود دارد که کاربر را از استفاده از انواع اندیکاتور شیمیایی تیپ یک به عنوان اندیکاتور خارجی پک بی نیاز می کند.

 

 کیفیت بالای دوخت این محصول طوری است که در ضمن استحکام پک، بازکردن آن را در زمان استفاده آسان می کند.

 این محصول در دماهای مختلف استریلیزاسیون بخار و انواع استریلیزاسیون گاز اتیلن اکساید قابل استفاده است و برای سایر روش های استریلیزاسیون کاربردی ندارد.

 رول بسته بندی در طول 200 متر و در عرض های 7/5 تا 40 سانتی متری تولید می شود.

روش استفاده از رول بسته بندی برای پروسه استریلیزاسیون با بخار و اتیلن اکساید

1) پیش از استفاده از محصولات بسته بندی، باید آن ها را دست کم به مدت دو ساعت در دمای 20 تا 23 درجه سانتی¬گراد و در رطوبت نسبی 30 تا 60 درصد نگهداری کرد.

2) کاربر باید مراقب ابزار تیز باشد و از تجهیزات محافظت فردی مناسب استفاده نماید.

3) با توجه به اندازه ابزار یا وسیله، سایز مناسب رول را انتخاب کنید. کوچک بودن یا بزرگ بودن درست نیست و در استریل شدن اختلال ایجاد می کند یا باعث آسیب پک می شود.

4) پس از برش و سیل کردن عرض پاکت، وسیله را به همراه اندیکاتور شیمیایی داخلی در پاکت قرار دهید و عرض دیگر آن را با سیلر حرارتی دوخت نمایید.

5) از این نوع محصول برای بسته بندی وسایل سبک باید استفاده شود.

6) اگر از دو لایه بسته بندی استفاده می شود، باید لایه داخلی از رولی باشد که یک شماره کوچک تر است و نباید آن را تا کرد. تـاکردن لایـه داخـلی باعث اختـلال در فـرآیند استـریلیزاسیـون و خشک شدن می شود. باید سمت کاغذی لایه داخلی با سمت کاغذی لایه بیرونی در یک طرف باشند.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8696″ img_size=”medium” style=”vc_box_shadow_border”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

7) چینش این نوع بسته بندی در داخل چمبر استریلایزر باید طوری باشد که خروج هوا و ورود بخار در ابتدا و خروج بخار در پایان به درستی انجام گیرد. توصیه بر چینش این نوع بسته بندی به شکلی است که با یکدیگر تماسی نداشته و عمودی قرار گرفته باشند و سمت نایلون یک پک به سمت کاغذ پک مجاور باشد.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”8695″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

8) استفاده از این پاکت ها در درون یک پک پوشیده دیگر یا کانتینر فلزی توصیه نمی شود.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

9) در پایان سیکل استریلیزاسیون و طی خنک شدن (در سیکل بخار) و هوادهی (در سیکل اتیلن اکساید)، اندیکاتور خارجی و داخلی را بررسی کنید و در صورت قهوه ای شدن اندیکاتور خارجی و مطلوب بودن پاسخ اندیکاتور داخلی، پک را انبارش کنید یا تحویل مصرف کننده دهید (انبارش و استفاده از پک مرطوب نادرست است).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید