نکات استفاده از کیسه ژل گرم و سرد

Dispo Gel یک کیسه ژلاتینی ساخت کمپانی ایتالیایی Dispotech است که هم به عنوان کیسه گرم و هم به عنوان کیسه سرد قابل استفاده می باشد.

 این محصول به عنوان یک کالای پزشکی (Medical Device)، دارای مارک CE اروپا و تاییدیه وزارت بهداشت و درمان ایران می باشد.

 این کیسه شامل مواد غیرسمی ولی غیرقابل خوردن است، در صورت خورده شدن باید به پزشک مراجعه شود.

 گرما برای کاهش دردهای خاص و کاهش سرمازدگی کاربرد دارد. از این کیسه در درمانگاه و مطب دندانپزشکی (جراحی، ایمپلنت)، فیزیوتراپی، ماساژدرمانی، ورزش (گرفتگی عضله، کوفتگی عضله)، گرم کردن دست و پا در سرما و ورزش هایی چون اسکی و کوهنوردی، کمپ و سفر (برای افزایش دمای بدن در وضعیت های اضطراری، نگه داشتن در جیب برای گرم کردن دست)، منزل (کاهش دردهای غیر تورمی، دردهای مفصلی، رماتیسم، انتقال غذا و نوشیدنی گرم)، کمک های اولیــه و غـیره می توان استفاده کرد.

 سرما نیز برای کاهش دردهای خاص و کاهش گرمازدگی کاربرد دارد. از ژل پک به عنوان کیسه سرد در درمانگاه و مطب دندانپزشکی، جراحی ها، فیزیوتراپی، ورزش، ماساژدرمانی، کمپ و سفر، کمک های اولیه، منزل (سرد نگه داشتن غذا و نوشیدنی، جلوگیری از تورم و التهاب)، انتقال مواد فاسد شدنی، انتقال گل تازه، انتقال غذای سرد در کیترینگ و غیره می توان استفاده کرد.

 در صورت نگهداری و استفاده صحیح از یک ژل پک، مادام العمر می توان از آن استفاده کرد.

 در صورت نیاز به استفاده برای افراد دیابتی، بیماران قلبی و نوزادان بهتر است با توصیه و نظارت پزشک صورت گیرد.

 پیش از اولین استفاده از این محصول، نکات چاپ شده بر روی پوشش آن را مطالعه کنید.

 از کیسه گرم و سرد بر روی پوست زخمی استفاده نکنید.

روش استفاده از ژل پک Dispo Gel

1) هر ژل پک را می توان هم به عنوان کیسه سرد و هم به عنوان کیسه گرم استفاده کرد. هر دمایی به ژل پک بدهید، همان دما را از آن دریافت خواهید کرد.

2) جهت استفاده به عنوان کیسه سرد، ژل پک را به مدت حداقل 5/1 تا 2 ساعت در فریزر قرار دهید و پس از خارج کردن آن از فریزر، در صورتی که قصد استفاده از آن بر روی بدن را دارید، ژل پک را درون پاکت آن و یا یک پارچه قرار دهید. ژل پک در هر دمایی که باشد، به شکل نرم و منعطف است و کاملا عضله را پوشش می دهد.

3) جهت استفاده به عنوان کیـسه گرم، ژل پـک را می توانید در آب جـوش (ظرف فلزی، کتری برقی، …) یا مایکروویو گرم کنید. ژل پک را حداکثر 5 دقیقه در آب جوش و یا حداکثر 1 دقیقه در مایکروویو 650 وات قرار دهید. سپس در صورتی که قصد استفاده از آن بر روی بدن را دارید، ژل پک را درون پاکت آن یا یک پارچه یا حوله قرار دهید. پاکت را حرارت ندهید.

4) هر نوبت سرمادرمانی و گرمادرمانی بر روی بدن بیش از 20 تا 30 دقیقه نشود. در مورد دردهای خاص، لطفا با پزشکتان مشورت نمایید.
 در صورت عدم دسترسی به فریزر و آب جوش یا مایکروویو، می توانید از کیسه یخ فوری و کیسه گرم فوری استفاده کنید.

این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *