DISPO CREPE کاغذ کرپ بسته بندی محصول کمپانی ایتالیایی Dispotech ساخته شده در کشور سوییس طبق بـخشنامه Directive 93/42/EEC است که دارای علامت CE نیز می باشد.

 این محصول یک وسیله پزشکی کلاس یک (Class I) محسوب می شود.

 این محصول قابل استفاده در مراکز درمانی و صنعتی می باشد.

 در تولید این محصول از کاغذ با سطح کیفی پزشکی استفاده شده است.

 برای بسته بندی با استفاده از این محصول، نیاز به چسب مخصوص استریلزاسیون وجود دارد.

 این محصول برای بسته بندی وسایل و ابزار به منظور حفظ استریلیتی پس از پایان فرآیند استریلیزاسیون است.

 این محصول در دماهای مختلف استریلیزاسیون بخـار و انواع استـریلیزاسیون گاز اتیـلن اکساید قابل استفاده است و برای سایر روش های استریلیزاسیون کاربردی ندارد.

 اگر امکان سوراخ شدن کاغذ کرپ توسط ابزار نوک تیز وجود دارد، از گارد نوک ابزار استفاده نمایید.

 این محصول به شکل مربع های 20، 30، 40، 50، 60، 75، 90، 100، 120 سانتی متری و در رنگ های سفید، صورتی، آبی، و سبز تولید می شود.

 کاغذ کرپ در ضخامت یا گرماژهای گوناگونی است و هرچه ضخامت کاغذ بیشتر باشد، استحکام و حفظ استریلیتی آن بالاتر خواهد بود.

روش استفاده از کاغذ کرپ بسته بندی برای فرآیند استریلیزاسیون

1) پیش از استفاده از انواع محصولات بسته بندی، باید آن ها را دست کم به مدت دو ساعت در دمای 20 تا 23 درجه سانتی گراد و در رطوبت نسبی 30 تا 60 درصد نگهداری کرد.

2) کاربر باید مراقب ابزار تیز باشد و از تجهیزات محافظت فردی مناسب استفاده نماید.

3) با توجه به اندازه ابزار یا وسیله، سایز مناسب کاغذ را انتخاب کنید. کوچک بودن یا بزرگ بودن درست نیست و در استریل شدن اختلال ایجاد می کند یا باعث آسیب بسته بندی می شود.

4) وسیله را به همراه اندیکاتور شیمیایی داخلی (اندیکاتور تیپ یا کلاس 3، 4، 5، یا 6) در کاغذ کرپ قرار دهید و آن را با تکنیک درست، تا نمایید و با مقدار لازم چسب مخصوص استریلیزاسیون بسته بندی کنید.

این که پک به صورت یک لایه یا دولایه بسته بندی شود، بستگی به شرایط مرکز در حفظ شرایط آسپتیک در نقطه استفاده از وسایل استریل شده دارد. هر نوع جنس بسته بندی به لحاظ ساختار، به شکل یک لایه هم که باشد، در صورتی که آسیبی نبیند، کاملا توان حفظ استریلیتی دارد.

5) از این نوع محصول برای بسته بندی وسایل سبک باید استفاده شود.
جرم وسایل و حجم وسایل باید با کاغذ کرپ انتخاب شده سازگاری و مطابقت داشته باشد. اندازه کاغذ نباید طوری باشد که بسته بندی بیش از حد آزاد یا فشرده باشد.

6) چینش این نوع بسته بندی در داخل چمبر استریلایزر باید طوری باشد که خروج هوا و ورود بخار در ابتدا و خروج بخار در پایان به درستی انجام گیرد. از چیدن بسته ها روی هم باید خودداری کرد.

7) در پایان سیکل استریلیزاسیون، اندیکاتور روی چسب استریلیزاسیون را بررسی کنید و در صورت مطلوب بودن، پک را انبارش کنید یا تحویل مصرف کننده دهید.

انبارش و استفاده از پک مرطوب (Wet Pack) نادرست است. چینش وسایل در داخل هر کدام از پک ها و همچنین چینش همه پک ها در چمبر استریلایزر، باید طوری باشد که استریلایزر بتواند داخل و سطح بیرون پک ها را تا پایان سیکل، پیش از بازکردن درب دستگاه، خشک نماید. مرطوب شدن پک ها، دلایل ممکن دیگری نیز دارد که در گاهنامه مان آرتا سلامت در مورد “پک مرطوب” قابل مرور است.

این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *