چرخ دستی استریلایزر

در این کلیپ کوتاه، نگاهی به مزیت وجود چرخ دستی و رک ریل دار برای یک استریلایزر بخار داریم.

 

 

از این چرخ ها و رک ها در قسمت تمیز یا بسته بندی برای قرار دادن پک ها در چمبر استریلایزر استفاده می شود و در قسمت انبارش پک های استریل هم، برای برداشتن پک ها از چمبر استریلایزر، از آن ها استفاده می کنند.

مزیت های این چرخ دستی این است که چینش در خارج از چمبر انجام می شود، که این هم باعث چینش راحت تر توسط پرسنل می شود و هم به دلیل تسلط بیشتر، چینش پک ها نظم بهتری خواهد داشت. امکان سوختن دست پرسنل به دلیل حرارت دیواره چمبر نیز وجود نخواهد داشت.

همچنین حمل پک های سنگین، کمتر توسط پرسنل لازم خواهد شد، و این برای سلامت جسمانی پرسنل هم مفید خواهد بود.
لازم است که در زمان طراحی بخش بسته بندی و بخش انبارش پک های استریل، فضای کافی برای این چرخ ها اختصاص داده شود.

توصیه ما این است که برای هر استریلایزر، چند چرخ و رک تهیه شده باشد تا مثلا یکی در حال چینش پک ها روی آن باشد، یکی حاوی پک ها در داخل چمبر دستگاه در حال استریل شدن باشد، و یکی هم در سمت انبارش در حال خنک شدن باشد.

این چرخ دستی ها و رک ها لازم است به صورت روتین تمیز و خشک شوند و چرخ های زیر آن ها نیز به همین ترتیب همواره تمیز و نرم و روان نگه داشته شوند.

البته طراحی این رک های ریل دار مهم است به این دلیل که هم فضای مفید قابل استفاده چینش پک ها را داشته باشد، هم طوری باشد که در حین سیکل، آب و قطرات ایجادشده روی آن، بر روی پک ها نریزد، بلکه به سمت کف چمبر هدایت شود.

همان طور که گفته شد این چرخ دستی و رک ریل دار در سمت انبارش هم برای خنک شدن و جابجایی پک های استریل شده استفاده می شود که موضوع کلیپ فعلی نیست

این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *