Implant Cycles

ایمپلنت: طبق تعریف FDA، یک ایمپلنت وسیله ای است که درون یک حفره (طبیعی یا با جراحی ایجادشده) بدن قرار داده می شود و برای یک دوره زمانی 30 روزه یا بیـشتر در آن مـحل باقی می ماند. توجه کنید پیچ و پلاک مورد استفاده برای ایمپلنت اصلی مورد استفاده، در صورتی که در بدن بیمار کاشته می شوند، نوعی ایمپلنت محسوب می شوند.

نظر CDC در سال 2008 میلادی این بوده است که ایمپلنت ها را نباید با روش استفاده فوری (Immediate-Use Steam Sterilization: IUSS) استریل کرد. نظر AAMI و AORN این است که روش IUSS نه به عنوان روتین معمول و نه برای ایمپلنت ها توصیه نمی شود. AORN می گوید IUSS نباید برای ایمپلنت ها استفاده شود مگر در شرایط تعریف شده اورژانسی و زمانی که گزینه دیگری موجود نیست (اصطلاح IUSS جایگزین اصطلاح Flash شده است).

هر سیکل که حاوی پک ایمپلنت است، با استفاده از اندیکاتور بیولوژیک (شاخص بیولوژیک یا BI) مورد آزمون قرار می گیرد و پک ایمپلنت تا زمان پاسخ اندیکاتور بیولوژیک قرنطینه می شود و مورد استفاده قرار نمی گیرد.

یک اندیکاتور بیولوژیک در زمان آزمون همیشه باید داخل یک PCD یا تست پک به همراه یک اندیکاتور شیمیایی کلاس 5 قرار داده شده باشد (یک اندیکاتور کلاس 6 هم برای شاهد آن سیکل در PCD قرار داده می شود). اندیکاتورها داخل یک PCD یا تست پک قرار داده می شوند تا سخت گیری لازم و کافی در آزمون وجود داشته باشد.

فقط در شرایطی که وضعیت اورژانسی وجود دارد، ایمپلنت پیش از پایان زمان انکوباسیون و پاسخ اندیکاتور بیولوژیک و تنها از روی پاسخ اندیکاتور شیمیایی کلاس 5 (در صورت پاس شدن) برای بیمار استفاده می شود. شرایط اورژانسی باید در روش های اجرایی توسط تیم های مرتبط در مرکز درمانی توصیف شده باشد و سیاست در جهت کاهش این وضعیت های اورژانسی باشد.

استفاده از یک عدد اندیکاتور بیولوژیک برای آزمون کافی است، گرچه استفاده از تعداد بیشتر اندیکاتور بیولوژیک، اطلاعات و اطمینان را افزایش و خطا را کاهش می دهد.

به منظور اطمینان از زنده بودن اسپورها، قابلیت رشد دادن توسط محیط کشت، و درست بودن دمای انکوباسیون، لازم است در هر بار استفاده از اندیکاتور بیولوژیک برای انجام آزمون، دست کم یک عدد اندیکاتور بیولوژیک از همان شماره لات (یا همان جعبه اندیکاتور)، بدون قرارگرفتن در شرایط استریلیزاسیون، انکوبه شود و رشد اسپورها مشاهده شود.

همان طور که در شکل زیر مشخص است چمبر هم شامل پک های مختلف است که در هر یک اندیکاتور شیمیایی قرار دارد و هم شامل پک ایمپلنت است و هم PCD که محتوی اندیکاتور بیولوژیک و شیمیایی کلاس 5 و 6 است.

محـل قـراردادن PCD در چمبر اسـتریلایزر، در پـایین ترین طبقه، در جلو، نزدیک به در، و بر بالای محل فاضلاب یا تخلیه است. محل معمول فاضلاب در چمبر یک استریلایزر در شکل زیر مشخص شده است. در صورتی که سازنده استریلایزر، نقطه دیگری را به عنوان نقطه سرد چمبر معرفی کرده است، PCD در آن نقطه قرار داده می شود.

در فرم نتایج آزمون بیولوژیک مخصوص سیکل های حاوی ایمپلنت، نتیجه هر آزمون بیولوژیک و هر اندیکاتور کلاس 5 بایگانی (و لیبل هر اندیکاتور بیولوژیک در صورت وجود، الصاق) می شود و در فرم ثبت نتایج مونیتورینگ شیمیایی عملکرد روزانه استریلایزر، اندیکاتوری که درون PCD قرار گرفته بوده است، الصاق و بایگانی می شود.

biological-and-chemical-test-methods-in-cycles-containing-implants

 

 

دانلود روش انجام آزمون بیولوژیک و شیمیایی در سیکل حاوی ایمپلنت

این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *