Routine Each Cycle – Chemical

در هر پک یا سینی یا ظرف کانتینر فلزی، یک اندیکاتور داخلی (Internal Indicator) در سخت ترین نقطه نفوذ عامل استریل کننده قرار داده می شود، تعیین سخت ترین نقطه به عهده خود کاربر است، این نقطه ممکن است مرکز هندسی پک باشد یا نباشد.

انتخاب نقطه سخت در ظروف بسـته بندی خـاص بایـد بر اساس نظر سازنده ظرف بسته بندی باشد.

در داخل هر پک، اندیکاتور شیمیایی (CI) کلاس 4 یا 5 یا 6 استفاده می شود. اگر استریلایزر بخار باشد، در تمام پک ها کلاس 6 (یا 5) استفاده می شود، در صورت تمایل به استفاده از کلاس 4، فقط در پک های بسیار سبک و ساده از آن استفاده می شود، چرا که از نفوذ بخار به داخل آن پک های ساده، اطمینان بیشتری وجود دارد.

در PCD بخار نیز یک کلاس 5 یا 6 قرار داده می شود. داخل یک PCD یا تست پک قرار داده می شود تا سخت گیری لازم و کافی در آزمون وجود داشته باشد. در صورتی که در انتهای سیکل، اندیکاتور داخل PCD پاس نشده باشد یا خیس باشد، پک ها تحویل مصرف کننده نمی شوند. باید پس از یافتن مشکل و رفع آن، در صورتی که مـشکل به تمـام پـک ها مربـوط می شود، پک ها باز شوند و مراحل لازم تکرار شوند (دست کم گذاشتن اندیکاتور داخلی و بیرونی جدید و بسته بندی جدید) و سیکل استریلیزاسیون دوباره برای آن ها اجرا شود.

در صورتی که در محل مصرف، مثلا در اتاق عمل، اندیـکاتور داخـلی وضعیتی را نشان می دهد که گویای فراهم نشدن شرایط لازم فرآیند استریلیزاسیون است، از وسایل داخل پک استفاده نمی شود. بر اساس روش اجرایی مرکز، مسئول مربوطه باید مطلع شود و پک به همراه اندیکاتور و مشخصات بار (لات نامبر سیکل) به بخش استریل مرکزی بازگردانده شود.

لات نامبر باید بر روی تمام پک های یک سیکل نوشته یا الصاق شده باشد. این لات دست کم باید شامل تاریخ سیکل، کد کاربر، کد دستگاه استریلایزر، و شماره سیکل آن دستگاه در آن روز کاری باشد.

همان طور که در شکل زیر مشخص است، چمبر در سیکل های عادی کار روزانه شامل پک های مختلف است، که در هر پک یک اندیکاتور شیمیایی (CI) قرار دارد، و هم چنین شامل PCD است که محتوی اندیکاتور شیمیایی کلاس 5 یا 6 است.

محـل قـراردادن PCD در چمبر اسـتریلایـزر، در پـایین ترین طبقه، در جلو، نزدیک به در، و بر بالای محل فاضلاب یا تخلیه است. محل معمول فاضلاب در چمبر یک استریلایزر در شکل زیر مشخص شده است. در صورتی که سازنده استریلایزر، نقطه دیگری را به عنوان نقطه سرد چمبر معرفی کرده است، PCD در آن نقطه قرار داده می شود.

در فرم ثبت نتایج مونیتورینگ شیمیایی عملکرد روزانه استریلایزر، اندیکاتوری که درون PCD قرار گرفته بوده است، الصاق و بایگانی می شود.

 

 

دانلود روش انجام آزمون شیمیایی در هر سیکل استریلایزر

این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد