برای اطمینان از صحت یک فرآیند استریلیزاسیون، پایش فیزیکی یا مکانیکی، بیولوژیک، و شیمیایی انجام می شود. یک استریلایزر بخار پیش خلا، زمانی که به عنوان دستگاه بی خطرساز زباله به کار می رود نیز همان پایش های روتین را نیاز دارد.

در کلیپ آزمون بیولوژیک دستگاه بی خطر ساز زباله عفونی، پایش بیولوژیک دستگاه امحا زباله گرمای خشک در محیط مرطوب مرور شد، در این کلیپ به اتوکلاو بخار یا حرارت مرطوب پرداخته شده است.

هر روزی که می خواهیم از دستگاه بیخطرساز بخار نوع پیش خلا استفاده کنیم، در ابتدای شیفت کاری روزانه، باید از قابلیت دستگاه در خروج هوای چمبر اتوکلاو اطمینان پیدا کنیم و این کار با استفاده از اندیکاتور بووی دیک انجام می شود.

اندیکاتور بووی دیک نواری را درون تست پک یا PCD مخصوص آن قرار می دهیم. سپس پی سی دی را در نقطه سرد دستگاه قرار می دهیم. چمبر دستگاه باید خالی باشد و باید از منوی برنامه های دستگاه، آزمون بووی دیک انتخاب شود و سیکل آن انجام شود.

نقطه سرد دستگاه یا Cold Point به طور پیش فرض، پایین ترین طبقه دستگاه بر بالای نقطه خروجی بخار است، مگر این که سازنده دستگاه، نقطه دیگری را تعیین کرده باشد.

پس از بارگذاری درست زباله ها در چمبر، با استفاده از یک اندیکاتور شیمیایی تیپ یا کلاس 5 یا اندیکاتور شیمیایی کلاس 6، آزمون چالش شیمیایی هرسیکل انجام می شود. آزمون بیولوژیک روتین نیز، حداقل هفته ای یک بار توسط کاربر، و همچنین توسط معتمدها، با استفاده از اندیکاتور بیولوژیک انجام می شود.

اسپور موجود در اندیکاتور بیولوژیک بخار، از نوع ژئوباسیلوس استئاروترموفیلوس می باشد. لازم است که اندیکاتور بیولوژیک نیز درون پی سی دی قرار داده شود تا سخت ترین شرایط برای آزمون ایجاد شود. محل قراردادن پی سی دی، همان نقطه سردی است که برای آزمون بووی دیک هم استفاده شد.

سیکل کاری مدنظر کاربر انتخاب می شود و زباله ها به همراه اندیکاتورها، فرآیند استریلیزاسیون را طی می کنند.

در پایان سیکل، اندیکاتور شیمیایی بر اساس دستور سازنده آن تفسیر می شود و اندیکاتور بیولوژیک نیز انکوبه می شود که روش آن در کلیپ انکوباسیون قابل دسترسی است.

این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد