در این ویدیو قصد داریم PCD چندمنظوره که در دستگاهای امحا زباله بیمارستانی یا بی خطرساز زباله های عفونی استفاده می شود و روش کارآن ها بصورت اتوکلاو بخار پیش خلاء است را مرور کنیم.

 

 

تست نفوذ پذیری PCD تست یا PCD تست اتوکلاو برای 3 تا کاربرد، یعنی برای آزمون بووی دیک، آزمون شیمیایی هرسیکل، آزمون بیولوژیک، و قابل استفاده می باشد. این وسیله یک تست نفوذ پذیری PCD تجاری می باشد که کاربردهایی را که توضیح خواهیم داد را دارا می باشد.

برای بحث دستگاهای امحا زباله بیمارستانی که به روش اتوکلاو پیش خلاء کار می کنند، در اولین سیکل روز کاری باید حتما یک تست بووی دیک انجام شود و در سایر سیکل ها از اندیکاتورهای کلاس 5 و کلاس 6 و هفته ای یکبار از اندیکاتورهای تست بیولوژیک استفاده شود این PCD عملا در تمام سیکل های دستگاه حضور خواهد داشت.

در اولین سیکل کاری، آزمون بووی دیک را انجام می دهیم و (حتما باید چمبر خالی باشد)، پس تست بووی دیک را درون این تست PCD قرار می دهیم، فقط قبل از بستن درب PCD مطمئن شویم که اورینگ سالم باشد، درب PCD را لازم نیست خیلی محکم ببندیم در این حد که بسته شود (نیازی به آوردن فشار نیست چون اورینگ آسیب می بیند)، عملا دیگه این PCD از سمت نشان داده شده و کلا از بدنه نفوذی نخواهد داشت و تنها نفوذی که وجود دارد از روزنه انتهایی خودش است.

این PCD ساخت کمپانی Steris امریکا در چمبر دستگاه قرار می گیرد، در پنل دستگاه، آزمون بووی دیک انتخاب می شود، نکته مهم این است که باید حتما چمبر خالی باشد و PCD در پایین ترین طبقه دستگاه، بالای خروجی فاضلاب قرار بگیرد. بعد از اینکه سیکل پایان یافت و کار دستگاه به اتمام رسید، PCD رو از دستگاه خارج کرده و نتیجه اندیکاتور بووی دیک را مشاهده می کنیم، حالا وارد سیکل های معمولی کاری دستگاه، می شویم که باید از اندیکاتورهای کلاس 5 و یا تست اتوکلاو کلاس 6 استفاده شود (روی کلاس 5، عدد دما و زمان نوشته نشده است) ولی حتما به اندیکاتور کلاس 6 دقت کنید که روی اندیکاتور چه دمایی نوشته شده است و این دما باید با دمای سیکل متناظر باشد.

پس در سیکل های عادی دستگاه یک عدد از این اندیکاتورها را که کلاس 5 یا اندیکاتور اتوکلاو می باشد داخل PCD قرار می دهیم و این درحالی است که باقی چمبر، کیسه های زباله خودش را دارد و این PCD در پایین ترین طبقه چمبر قرار می گیرد (بالای خروجی فاضلاب) و نکته این است که روی روزنه انتهای PCD نباید زباله ای گذاشته شود چون ” مانع ورود و خروج هوا و بخار می شود.

در انتهای سیکل هم که PCD از دستگاه خارج می شود، در صورتی که اندیکاتور پاس شده باشد و یا پاس نشده باشد، بایگانی می شود، در آزمون بیولوژیک هم که هفته ای یکبار انجام می شود، عملا یکی از سیکل های معمول کاری می باشد، البته بجز سیکل اول که تست بووی دیک در چمبر خالی است. یک اندیکاتور بیولوژیک به همراه اندیکاتور کلاس 5 یا 6 داخل PCD قرار می گیرد و باز به همان ترتیب درب PCD بسته می شود و PCD در پایین ترین طبقه چمبر قرار می گیرد و سیکل عادی، به همراه زباله ها انجام می شود.

در انتهای سیکل هم که PCD از دستگاه خارج می شود، اندیکاتور شیمیایی بایگانی می شود و اندیکاتور بیولوژیک نیز برای انکوباسیون آماده می شود، که در فیلم انکوباسیون قابل مشاهده است.  درنهایت لیبل روی اندیکاتور بیولوژیک بایگانی می شود. پس بطور خلاصه از دید کاربر، این تست بووی دیک اولین سیکل روز کاری انجام می شود، بعد از گرم شدن دستگاه هر سیکل هم در ادامه کار، کلاس 5 یا کلاس 6 درون PCD چند منظوره قرار می گیرد.

آزمون بیولوژیک هفته ای یکبار انجام می شود، از دید آزمایشگاه معتمد یا بازرس، 2 تا سیکل، آزمایشگاه معتمد یا بازرس، باید حضور داشته باشد که یک سیکل با چمبرخالی تست بووی دیک، و یک سیکل یک اندیکاتور کلاس 6 یا کلاس 5 به همراه یک اندیکاتور بیولوژیک، به همراه زباله ها، سیکل کامل انجام خواهد شد.

این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *